Kawiarenka Obywatelska "Cuma Cafe"

Celem funkcjonowania Kawiarenki Obywatelskiej "CUMA Cafe" jest integracja lokalnej społeczności, poprawa jakości i poziomu życia, promocja twórczego spędzania wolnego czasu, integracja międzypokoleniowa oraz włączenie społeczne mieszkańców w rewitalizację Rynku i jego okolic poprzez aktywność społeczną Mieszkańców Chorzowa, szczególnie młodzież w wieku 16-25 lat oraz seniorów. Zadanie obejmuje działania zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców Chorzowa, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych.

Zakres działań CUMA CAFE obejmuje w szczególności:

- Klub Międzypokoleniowy „Przy Rynku”

- zajęcia językowe dla młodzieży (j. angielski, j. niemiecki),

- zajęcia wyrównawcze dla młodzieży z języka polskiego, matematyki, chemii, fizyki,

- warsztaty pobudzające kreatywność dla młodzieży,

- indywidualnego poradnictwo zawodowe dla młodzieży,

- Biznes Lunche dla przedsiębiorców,

- seminaria tematyczne dla przedsiębiorców,

- wyjazd integracyjny,

- grę miejską.

Oprócz zajęć wyrównawczych z przedmiotów szkolnych, w ofercie Kawiarenki szczególne miejsce zajmują warsztaty dla młodzieży, do których należą,:

1. Warsztat „Autoprezentacja kluczem do sukcesu”,

2. Warsztat „Team building",

3. Warsztat rozwoju osobistego „Zaplanuj swoją przyszłość zawodową”,

4. Warsztat „Formy aktywności społeczno – gospodarczej”,

5. Szkolenie „Pozyskiwanie funduszy na rozwój działalności gospodarczej”,

6. Warsztat „Od pomysłu do realizacji”.

W ofercie Cumy Cafe znajdują się także działania na rzecz chorzowskich przedsiębiorców:

1. Biznes Lunch pod hasłem "Poznajmy się bliżej",

2. Seminarium dla przedsiębiorców "Dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej",

3. Biznes Lunch pod hasłem "Planowanie wspólnych inicjatyw gospodarczych",

4. Seminarium „Motywacja i dobre relacje pracownicze kluczem do rozwoju firmy”.

Oferta Kawiarenki Obywatelskiej "Cuma Cafe" dla chorzowskich organizacji pozarządowych obejmuje:

1. Warsztat „Opracowywanie wniosków o dofinansowanie działań społecznych z funduszy UE”

2. Warsztat „Opracowywanie wniosków (ofert) o dofinansowanie działań społecznych z funduszy administracji publicznych (z wyłączeniem funduszy UE)”

3. Szkolenie „Współpraca z administracją i biznesem – jak skutecznie tworzyć partnerstwa”

4. Warsztat „Pozyskiwanie wolontariuszy do działań statutowych organizacji/grupy nieformalnej”

5. Szkolenie „Ekonomia społeczna – zalety i możliwości rozwoju organizacji”

6. Szkolenie „Nowoczesne media w promocji działań społecznych”

Pośród wspólnych działań skierowanych do mieszkańców Chorzowa znajdują się także Międzypokoleniowe Warsztaty Kulinarne „Gotujemy razem”.

Szczegółowe informacje i zapisy przyjmowane są w Kawiarence Obywatelskiej “Cuma Cafe” w Chorzowie przy ul. Wolności 3
lub pod nr telefonu 720 792 646. Liczba miejsc ograniczona!

„CUMA – Projekt Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży w Chorzowie wspierającego ożywienie gospodarcze i społeczne zrewitalizowanego Rynku i jego otoczenia”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014- 2020”.