Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej

w Chorzowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej

I ZADANIE BIZNESOWE - ŚLB 2

Email Drukuj PDF

Aby ułatwić wykonanie zadania warsztatowego nr 1, w ramach Śląskiej Ligi Biznesowej II, poniżej publikujemy wzór karty rozwiązania zadania warsztatowego nr 1.

Informujemy także, że I Panel Ekspercki, odbędzie się 28 listopada 2018 r. w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie przy ul. Racławickiej 23 (Budynek B). Zaczynamy o godz. 10.00! Rejestracja zespołów od godz. 9.30 do 9.50.

 

Dokumenty do pobrania:

- Karta rozwiązania zadania (.doc)

- Karta rozwiązania zadania (.odt)

 

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

 

Wystartowała Śląska Liga Biznesowa II

Email Drukuj PDF

Ruszyły zajęcia prowadzone w ramach projektu edukacyjnego "Śląska Liga Biznesowa II". W Lidze bierze udział 5 szkół ponadgimnazjalnych z województwa Śląskiego tj. Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 Katowicach, Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie, Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach oraz III Liceum Ogólnokształcące w Siemianowicach Śląskich. Na wstępie skupiły się one wokół wzajemnego poznania się uczestników i wskazania ich najważniejszych cech osobowości. Następnie uczestnicy dobrali się w zespoły, w których będą pracować do końca projektu. Pierwszy moduł tematyczny pozwala na dokonanie przez uczestników projektu autodiagnozy potencjału kreatywnego i biznesowego poszczególnych członków zespołu, jak i całego zespołu.

 

ZSGU Chorzów

ZSA-E i O Bytom

ZSBA Tarnowskie Góry

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

 

Zaproszenie do udziału w projekcie "Śląska Liga Biznesowa II"

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej w Chorzowie oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Śląskiej Lidze Biznesowej II. Projekt ma charakter elitarny, gdyż w obecnej edycji, udział w nim mogą brać uczniowie jedynie z pięciu szkół z województwa śląskiego.

Liga to cykl warsztatów i paneli eksperckich, których celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz pozostałych kompetencji kluczowych tj. kreatywności, uczenia się i budowania relacji społecznych poprzez przygotowanie rozwiązań casów biznesowych w ramach warsztatów pn. „Poczuj się jak w firmie”.

W czasie zajęć Uczestnicy dowiedzą się między innymi w jaki sposób:

-  wykonać  autodiagnozę potencjału kreatywnego i biznesowego,

-  kreować unikatowe pomysły biznesowe oraz tworzyć ofertę firmy,

-  odkrywać innowacyjne produkty lub usługi,

-  analizować rynek,

-  zarządzać zasobami i promować firmę,

- wykonać podstawowe analizy finansowe oraz oszacować przychody i koszty.

Liga zakończy się uroczystym rozdaniem nagród rzeczowych dla najlepszych zespołów biorących w niej udział. Zajęcia realizowane będą od listopada 2018 do marca 2019 roku.

Uwaga!
Aby szkoła mogła wziąć udział w Lidze powinna zgłosić grupę liczącą co najmniej 20 osób za pomocą dokumentu pn. Formularz zgłoszeniowy do udziału w Śląskiej Lidze Biznesowej II (dla szkoły). Z kolei każdy uczeń powinien wypełnić indywidualnie dokument pn. Formularz udziału w projekcie edukacyjnym pn. Śląska Liga Biznesowa II (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

Zgłoszenia uczestnictwa w Lidze prosimy przesyłać na adres pocztowy: Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli, ul. Racławicka 23, 41-506 Chorzów, z dopiskiem "Śląska Liga Biznesowa II" i/lub dostarczyć osobiście do Biura projektu. W trakcie rekrutacji obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszeń, które dotrą do Organizatorów.

Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu pod numerem telefonu 698 940 780 oraz elektronicznie za pośrednictwem adresu e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Szczegółowe informacje na temat organizacji projektu oraz rozgrywek prowadzonych w ramach Śląskiej Ligi Biznesowej II zostały opisane w Regulaminie udziału oraz Regulaminie rozgrywek, które można pobrać poniżej.

Pliki do pobrania:

- komplet dokumentów

 

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

 


Strona 5 z 22

Śląski Szyrlok