Finał Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych

Regionalny Konkurs Projektów Przedsiębiorczych dobiegł końca. Autorzy 10 najlepszych koncepcji biznesowych mieli dzisiaj możliwość zaprezentować swój pomysł przed Komisją Konkursową i pozostałymi uczestnikami. Najlepszy w rywalizacji okazał się Maciej Świder z Zespołu Szkół Usługowo - Rzemieślniczych w Bytomiu, którego pomysł "Ślusarz - Spaw - Taxi" został najwyżej oceniony zdobywając 115 punktów na 120 możliwych. Drugie miejsce zajął Andrzej Kowalczyk z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle, którego pomysł "Futukosz" zdobył 114 punktów. Jako trzecia na liście rankingowej uplasowała się Lidia Iwaniuk z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle za pomysł "Praktymarket" zdobywając 110 punktów.

Pełna lista rankingowa znajduje się w załączniku.

Finał Konkursu był też doskonałą okazją do podsumowania całego projektu. Prezes Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej a jednocześnie Dziekan Wydziału Nowej Ekonomii i Gospodarki Kreatywnej dr Marcin Budziński przedstawił zgromadzonym zrealizowane cele i rezultaty, informując przy tym m.in. że w projekcie wzięło udział blisko 1300 uczniów z województwa śląskiego oraz że odbyło się łącznie 76 warsztatów w 40 zgłoszonych szkołach. Doktor Budziński podkreślił także ważną rolę Narodowego Banku Polskiego, dzięki któremu możliwa była realizacja Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości.

Przybyli na konferencję nauczyciele otrzymali podziękowania za zgłoszenie i przygotowanie uczniów do udziału w projekcie.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za udział.
Laureatom Konkursu gratulujemy pomysłów i życzymy powodzenia!

Dokumenty do pobrania:

- Lista rankingowa w II etapie Konkursu - Finał Konkursu

Zwycięzcy Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych

Od lewej: Andrzej Kowalczyk, Maciej Świder, Lidia Iwaniuk.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej