Kolejne warsztaty w ramach Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości

29 i 30 marca w CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska  zostały przeprowadzone warsztaty w ramach projektu edukacyjnego "Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości", który realizowany jest przez Fundację Edukacji Przedsiębiorczej i Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję zapoznać się z tematyką dotyczącą pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą i społeczną. W trakcie warsztatu uczestnicy zastanawiali się jakie są zalety i różnice w pracy na tzw. etacie oraz w prowadzeniu własnej firmy. Ponadto uczniowie dowiedzieli się jakie są finansowe i pozafinansowe formy wsparcia powstających biznesów, skąd można otrzymać dotacje na ich założenie i  z jakimi zaletami i zagrożeniami musi zmierzyć się ich właściciel.

Drugiego dnia przeprowadzony został warsztat pt. „Planowanie działalności gospodarczej i społecznej: pomysł, działania, produkty i usługi, grupa docelowa, analiza finansowa: przychody i koszty, promocja”. W trakcie warsztatu prowadzący przytoczył uczestnikom liczne przykłady firm, z którymi mają do czynienia na co dzień. Wskazał także jakie elementy są konieczne do tego, by dobrze opisać pomysł na firmę. Następnie zostali oni podzieleni na zespoły. Każdy zespół otrzymał zadanie polegające na wykreowaniu innowacyjnego pomysłu biznesowego z dowolnej branży. Efekt był budujący. Powstało łącznie 5 takich pomysłów. Wśród nich znalazła się firma łącząca nowoczesne technologie ze sportem oraz łącząca IT z przedmiotem codziennego użytku tj. zegarkiem.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej